NieuweNotenAmsterdam

concertserie voor hedendaagse kamermuziek
uitgevoerd door specialisten, composities vanuit de hele wereld
www.nieuwenoten-amsterdam.nl | email: nieuwenoten-amsterdam

Geprogrammeerd door Fie Schouten & Aspasia Nasopoulou
ontvang de nieuwsbrief volg ons op facebook | twitter | youtube

2019
Amsterdam 22 juni 16:00 2019 Plein Theater info & tickets

Dudok Quartet
Max Knigge
Merlijn Twaalfhoven

 

 

 

 

 


1) Componist/maker Merlijn Twaalfhoven
Presentatie van ‘Composer’s Treat’ 2019
2) Masterstudenten Conservatorium van Amsterdam
Marta Fossas Mallorquí (cb), José Nunes (vla), Pau Sola Masafrets (vlc)
If the river was whisky (2007) – Max Knigge (1984)
3) Dudok (String)Quartet
strijkkwartet nr 1 (1933) – K.A. Hartmann (1905-1963)
strijkkwartet nr 2 (1985) – Tristan Keuris (1946-1996)

Nieuwe Noten Amsterdam naar Plein Theater Amsterdam

Het programma voor 19/20 @Plein Theater wordt aangekondigd in juni

GEWEEST:

7 april 2019 15:00 @ De Ruimte, Amsterdam-Noord info & route
Sigurd Hole (double bass) – solo repertoire
Björk Níelsdóttir (soprano) what? – Anthony Leigh Dunstan
& masterstudents of Conservatory of Amsterdam:
Michele Mazzini (clarinets) – Scelsi & own piece
Jaume Dabra Fa & Rocío Palma (flutes) – duo by Nuno Lobo

6 sept 2018 20:30 Oguz Büyükberber bcl & friends in De Ruimte

Seizoen 17/18 in De Ruimte en De Roode Bioscoop:
de concerten in 17/18 vonden plaats met ondersteuning van het Amsterdams Fonds voor de Kunst

Het Parool 30juni2017
De Ruimte, Amsterdam-Noord
De Roode Bioscoop, Haarlemmerplein Amsterdam

Interview door Aad van Nieuwkerk met Fie Schouten kijk/luister

3 juni 2018 16:00 TRIO ARTI @ De Roode Bioscoop
Fie Schouten (baskl), Eva van de Poll (vlc), Keiko Shichijo (piano)
Isang Yun – trio Rencontre
Wolfgang Rihm – trio Chiffre IVa
Helmut Oehring – trio Leuchter
Vanessa Lann – trio Dan neem ik een bloemkool
Stockhausen – solo In Freundschaft
Poëzie van Froukje van der Ploeg

20 may 2018 14:30 Composer’s Treat 2018: Jasna Velickovic @ De Ruimte
Marijn Korff de Gidts – percussie, Jasna Velickovic – composition & velicon
 

18 mrt 2018 15:00 Dare to fly  @ De Ruimte
Sabien Canton (harp)
Stefanie Liedtke (fagot, blokfluit)
Dan Weinstein (cello), Ilya Ziblat (electronics)
Poëzie van Frank Starik



Muziek:
Dare to fly (PREMIERE!) – Hawar Tawfiq
harp solo
Monologue en uit Chinesische Bilder – Isang Yun
fagot solo, blokfluit solo
PREMIERE – Ilya Ziblat
cello & electronics


11 febr 2018 16:00 FLUITEN @ De Roode Bioscoop
Ilonka Kolthof piccolo, Ned McGowan cbass flute, Anne Veinberg piano
Composities van Piet Swerts, Ned McGowan, Bart Spaan
Poëzie van en door Sasja Janssen (bundel HAPPY)

Sasja Janssen draagt voor uit Happy (Querido 2017)
Anne Veinberg piano, Ilonka Kolthof piccolo Ned McGowan contrabass flute

10 dec 2017 15:00 PERCUSSION & (BASS) CLARINETS @ De Ruimte
Andas – Lotta Wennäkoski (2008, 2bcl)
Schlaf – Enno Poppe (2011/2015, 2cbcl)
– Lyrisch Laag Fie Schouten, Jelte Althuis (bass clarinets/ contrabass clarinets)
Poetry by Rozalie Hirs
Liikumatuse dimensioon (2010) – Tatjana Kozlova-Johannes
– Fie Schouten (clar), Ryoko Imai (perc)
>the composer from Estonia was present!
Cheerers and Leaders (2016) – Cathy van Eck (1979)
– Rie Wanatebe (performer)
Poetry by Rozalie Hirs
„ Etudes for Improvisors“ (2010-2012) – Tomomi Adachi (1972)
-Rie Wanatebe & Ryoko Imai (percussionists-performers)
Improvisation by (bass)clarinetduo Büyükberber-Klein and Wanatebe-Imai

This concert is recorded by the Concertzender


26nov NIEUWE NOTEN 15:00 @ De Ruimte Amsterdam-Nrd entry 3€
Host: Fie Schouten
Composers present: Pieter Smithuijsen, Aspasia Nasopoulou, Cinzia Nistico

Program:
Luciano Berio – Psy
 Pieter Smithuijsen – The Four Temperaments
– James Oesi – contrabas
 Aspasia Nasopoulou – Moriana (premiere)
– Antonis Pratsinakis – cello
Cinzia Nistico – Träumerei (premiere)
– Francesca Clements – basset blokfluit | Jelena Popovic – toy piano

22 oct 2017 15:00 PARTCH – WOLFE @ De Ruimte Amsterdam-Noord
Works from Rose Petal Jam project (Partch)
Ensemble Scordatura
Julia Wolfe – East Broadway
– Nora Mulder toypiano
Poetry: Joost Baars Binnenplaats

10 sept 2017 15:00 ACCORDEON @ De Ruimte
program:
Aleksandra Gryka ( b. 1977- Polish) – YUOMEC (2006)
Ewa Trebacz ( b.1973 POLISH – American) – Chordochromies (2003)
Ton Bruynel (1934-1998) – Chatarra (1990)
– played by: Goska Ispording – harpsichord solo
Mayako Kubo – Geras
Toshio Hosokawa – In die Tiefe der Zeit
– played by: Fie Schouten (bass) clarinet & Marko Kassl accordeon
Poetry: Hannah van Binsbergen Kwaad Gesternte

Van Binsbergen-Schouten-Isphording-Kassl foto E.Melchior

Interview op Concertzender 30aug2017

Nieuwe Noten YouTube channel

 

 

 

 

 

 

 

SEIZOEN 16/17

8) sunday 11 june 2017 16:00
Project of Thanasis Deligianis The Moon is Electric

7) sunday 14 may 2017 15:00
Duo Northea​​st: Galit Zadok & Juho Myllylä recorders
P1020155
&
Maarten Zaagman percussie
I will carry you over hard times – Falk Hübner
P1020159

 

 

 

 

 


6) wednesday 12 april 2017 20:30

Clarice – music & literature
Moser-The-True-Glamour-of-Clarice-Lispector-1200-630-18124604
Fie Schouten, Jelte Althuis – clarinet | Giuseppe Doronzo – baritonsax | Ig Henneman – viola | Wilbert de Joode, Florentin Ginot – contrabass

5) saturday 18 march 2017 14:00
Open masterclass by Jelte Althuis on Tsoupaki’s quintet Interface
P1020006
c
oncert:
Reedquintet Interface – Calliope Tsoupaki, performed by students of Prince Claus Conservatoire
Massai – Christian Lauba Femke IJlstra altsax & Fie Schouten bass clarinet

4) sunday 22 january 2017 15:00
Eva & Cecylia
The blend of acoustic guitar and viola with live electronics resulted in a colorful mix of ambient, psychedelic, experimental and hypnotizing sounds.
IMG_0023
&
Fie Schouten – bass clarinet with premiere of “The first impulse” by Paul Frankhuijzen
Frankhuijzen.00_06_28_22.Still001 - versie 2

3) sunday 11 december 2016 15:00
nieuwenoten_016sNieuweNoten_044BWsNieuweNoten_033s
Passepartout Duo (B)
Nicoletta Favari piano | Christopher Salvito percussion
Music: Hannh Lash – C, Nikolai Kapustin – Nearly Waltz, Georges Aperghis – Quatre Pieces Febriles, Nikolai Kapustin – Burlesque, Steve Reich – Quartet
&
Jason Alder bass clarinet & electronics
premiere of Xical by Christina Viola Oorebeek

Patricia Roa Johansen – recorder & electronics
Entanglements – Roderik de Man

2) wednesday 2 november 2016 20:30
Musicians of the Atlas Ensemble:
Zhao Yuanchun (China) Erhu & Harrie Starreveld (Netherlands) Japanese shakuhachi
&
Parish of Tama by Robert van Heumen
Yung-Tuan Ku cement mixer | Leonardo Grimaudo electric bass | Oguz Buyukberber bass clarinet | Robert van Heumen laptop-instrument | Etienne Nillesen drums

1) sunday 2 october 2016 15:00
Kwintet van Martijn Padding door amateurs
repetitie olv Fie Schouten en componist Martijn Padding +presentatie
14525071_1314422221901888_8983007743542525129_o
Lyrisch Laag:
Fie Schouten – Jelte Althuis (contra)bass clarinet, Giuseppe Doronzo baritonsax
Enno Poppe – Schlaf | Black – Marc Mellits | improvisation
14468491_1314422231901887_988796592418414946_o